מאמרים | מצלמות אבטחה אונליין בענן

VSaaS מערכת אבטחה כשירות אונליין

שירות מצלמות אבטחה אונליין: וידאו כשירות (באנגלית Video Surveillance as a Service או VSaaS), תוכן ווידאו המסופק למשתמש כשירותים הניתנים אונליין באמצעות איחסון Hosting באתר הספק במקום רכישת מוצר תוכנה ווידאו והתקנתו באתר הלקוח. הפעלת שירותי מצלמות אבטחה מאתר הספק היא דרך רשת תקשורת, בדרך כלל רשת האינטרנט. השימוש במעכרת מצלמות אבטחה כשירות עשוי להקטין עלויות משום שלא נדרשת התקנת שרתים/מחשב במרכז המחשבים (קרי באתר הלקוח) של המשתמש, נחסכת התקנה ותחזוקה של מוצר תוכנה הווידאו והתשלומים עבור התוכנה עשויים להיות זולים יותר. חלק מיצרני שירות הווידאו משתמשים במונח On Demand כמונח חליפי ל SaaS. השירותים המופעלים באתר הספק עשויים להיות שירותים על-פי הגדרתם בארכיטקטורה מוכוונת שירותים. ניתן לראות ב VSaaS כסוג מסוים של מיקור חוץ של אפליקציות מערכת מצלמות באטחה ווידאו ותשתיות.

מערכת מצלמות אבטחה אונליין - וידאו שיתופי עבור הארגון כולו

במהלך השנים האחרונות, ™NeoCam חלוצת מערכת מצלמות אבטחה כשירות מנוהל אונליין ושינתה את הדרך בה ארגונים גדולים צורכים ווידאו והיכולת שלהם לפרוס ולנצל וידאו ברחבי הארגון כולו שלהם. אחת הפונקציונאליות הכי חזקות שיש למערכת אבטחה  אונליין ממונפות במהלך הבסיסי ביותר – שיתוף מידע וויזאלי (ווידאו) בארגון.

מערכת מצלמות אבטחה  אונליין Neocam משמשת לא רק כמערכת למטרות אבטחה ובקרה בסיסיות, אלא לוקחת את נושא שיתוף המידע הוויזאלי הרחק קדימה ומאפשרת לארגון לשתף את המידע תפעולי ובקרתי בין בעלי התפקידים השונים, לדוגמא:

מערכת הרשאות מספקת אפשרות לכל בעל תפקיד רלוונטי בארגון לבקר את הנעשה בסיביבת העבודה שלו. מנהל תפעול יכול לנטר ווידאו מסויים ולשלוח את הקליפ הרלוונטי לבעל תפקיד מורשה בארגון להמשך טיפול בבעיה או בבקרה והוידאו מול הגורם הרלוונטי

™NeoCam מערכת מצלמות אבטחה  אונליין לוקחת המידע וויזואלי הרחק מכולם ומספקת פלטפורמה וויזואלית מתקדמת שתאפשר לכם ובעלי התפקיד בארגונכם לגשת למידע הוויזואלי שלכם ולמנף את התפעול והפרודוקטיביות העסקית בשימוש נגיש בווידאו זמין, מכל מקום וזמן מכל דפדפן אינטרנט וטלפון סלולארי.
 

SaaS תוכנה כשירות

תוכנה כשירות (באנגלית Software as a Service או SaaS) היא תוכנה המסופקת למשתמש כשירותים הניתנים באמצעות אחיסון Hosting באתר הספק במקום רכישת מוצר תוכנה והתקנתו באתר הארגון/הלקוח הרוכש. הפעלת שירותי התוכנה מאתר הספק היא דרך רשת תקשורת, ובדרך כלל האינטרנט. השימוש בתוכנה כשירות עשוי להקטין עלויות משום שלא נדרשת התקנת שרתים במרכז המחשבים של הארגון המשתמש, נחסכת התקנה ותחזוקה של מוצר תוכנה והתשלומים עבור התוכנה עשויים להיות זולים יותר.מרכישת פתרון מקומי. חלק מיצרני התוכנה משתמשים במונח On Demand  (לפי דרישה/צורך) כמונח חליפי לשרותי SaaS. השירותים המופעלים באתר הספק עשויים להיות שירותים על פי הגדרתם בארכיטקטורה מוכוונת שירותים. ניתן לראות ב SaaS כסוג מסוים של מיקור חוץ של אפליקציות ותשתיות המספקות תוכנה כשירות. 

מצלמת אבטחה אינפרא רד IR

ישנן מצלמות אבטחה המסייעות בצילום בתנאים תאורה חלשים ולשעות החשיכה במיוחד באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וחדישות. לדוגמא מצלמת אבטחה עם ראיית לילה - אינפרא רד (מצלמות IR) מצלמות אלו מיועדות לצלם גם ביום וגם בלילה, בתנאי תאורה נמוכים, עד חושך מוחלט.

קיימים שני סוגים של מצלמות אבטחה IR  (אינפרא רד), מצלמות בעלות תאורת IR עצמית ומצלמות בעלות תאורת IR חיצונית. מצלמות ה IR הינן מצלמות אשר יודעות לפענח תאורת IR כתאורה רגילה ולהציג תמונה מוארת. מצלמות אבטחה בעלות תאורת IR עצמית הינן מצלמות אשר בגופן פזורים פנסי אינפרה אדומים המאירים את אזור הצפייה. והאור המוחזר מאזור הצפייה בונה את התמונה במצלמת האבטחה. 

מצלמות אבטחה האינפרא אדום הינן הנורות (LEDS) שמאפשרות למצלמה לקלוט גלי אור שהעין אנושית איננה יכולה לראות (אורך הגל התת אדום גבוה יותר מאשר האור הנראה). מצלמות אינפרא, מסוגלות לקלוט קרינה אלקטרומגנטית, מעצמים הפולטים חום ולתרגם גלים אלו לתמונה בהירה ואיכותית, בה ניתן לזהות עצמים, דמויות, תווי פנים ועוד.
יכולת מרחק התאורה במצלמות אבטחה IR נקבע על פי כמות, סוג ואיכות נורות האינפרא רד (IR) המותקנות על מצלמת האבטחה, לדוגמא:

 • 15 לדים, יכולה ראייה עצמים עד טווח של כ 10 מטר
 • 20~30 לדים עד טווח כ 25 מטר
 • 30~40 לדים עד כ 30 מטר
 • 40~60 לדים עד כ 40 מטר

יתרה מזו, גודל וסוג העדשה של מצלמת האבטחה משמעותי לקביעת עוצמת ההארה ואיכות התמונה. קיימים סוגים רבים של מצלמות אבטחה אינפרא אדום הבאות לענות על מגוון צרכים כגון: מצלמות אבטחה אינפרא רד לתנאי פנים, מצלמות אינפרא רד לתנאי חוץ, מצלמות אינפרא רד לטווח קצר/ארוך, מצלמות אינפרא רד לרגישות אור משתנה (קליטת מספרי רכבים בשעות הלילה).


 

 

MVaaS מערכת מצלמות אבטחת וידאו כשירות מנוהל

מערכת מצלמות אבטחת און ליין כשירות מנוהל (MVaaS) היא דוגמה לתוכנה כשירות (SaaS) מודל פריסה של תוכנות אינטרנט. במקרה של,מערכת ניהול וידאו בתור תוכנה מארחת כשירות המסופק ללקוחות דרך האינטרנט. כמו כל יישומי MVaaS ,SaaS מערכת מצלמות אבטחת וידאו כשירות מנוהל מבטלת את הצורך להתקין את התוכנה על שולחן העבודה של הלקוח עצמו במחשבי הקצה והגישה נעשת מכל דפדפן אינטרנט. כלומר, כל דפדפן אינטנרט מזדמן הופך להיות מסוף למערכת אבטחה ובקרה  אונליין.
MVaaS - שירות מנוהל למצלמות אבטחת וידאו נעשה כדי לענות על האתגרים של ניהול מערכת מחשב מקומית באתר הלקוח, הפצה וידאו והקלטה, הזרמה והשידור במספר מיקומים והתקנים (כגון מחשב דפדפן, טלפון סלולרי (3G) והתקני מדיה שונים. MVaaS ספקי המשתמש להפחית את נטל תחזוקת תוכנה, תפעול שותף ותמיכה.
מכוון ש MVaaS הניה פלטפורמה בסביבה מארחת באינטרנט קרי בסביבת ווב (Web), העלות תועלת נמוכה וזאת בגלל שהיא מספקת שירותים למס' רחב של משתמשים שמהווים קובצת רכישה. עלות יישומי MVaaS מהווים את עלות מחיר לכל משתמש, לכל מצלמה או לכל אתר בסיס מנוי וביטול ההוצאה הראשונית קרי, הוצאה של החומרה (המחשב המקומי)ו תוכנת מערכת אבטחה הווידאו כו.

מאפיינים עיקריים של מערכת מצלמות אבטחה כשירות מנוהל:

 • היישום הינו אחד ל-רבים
 • תכונת העדכונים מתבצעת און-ליין לרשת ושקופה למשתמשים ומבטלת את הצורך להורדה תיקונים ושדרוגים
 • אתרי הקצה - התקני הקצה (מצלמות תוכנת האבטחה - הצפייה וההקלטה) הם plug-and-play - הכנס והפעל
 • כל פונקציונאליות היישום זמינות דרך האינטרנט, באמצעות ממשק האינטרנט ללא צורך בתוכנת שלוחת עבודה
 • מרכז ניהול נשלט-מנוהל ומאפשר ניהול מרכזי של משתמשי הווידאו, דבר קל להוסיף או להסיר משתמשים
 • ניתן להרחבה עד מאות או אלפי מיקומים ומצלמות
 • מספק יכולת להציג וידאו לא רק שידור חי אלא גם כדי לחפש ולעיין ברשומות ווידאו קרי ארכיון הקלטות
 • עובד דרך חומת אש או NAT התקנים ללא תצורה, וכן יפעל בתקשורות פס רחב, דור 3 וחיבור לוויני